Pro letošní školní rok jsem dětem vybrala jako mimočítankovou četbu knihu Děti z Bullerbynu. Nejdříve jsem žákům během čtenářské dílny knížku představila, řekla jim pár slov o autorce knihy a pak jsme se vrhli do čtení první kapitoly. Knížka děti zaujala a čtení jim tak šlo jedna radost. Při skupinové práci žáci diskutovali o tom, co už vše o vesničce Bullerbyn vědí, a pomocí myšlenkové mapy pak zaznamenali. Ve skupinách si pak svoji vlastní vesničku Bullerbyn nakreslili na velký balicí papír. Jen u kreslení vesniček jsme však nezůstali. Když jsem viděla, jak jsou děti zapálené do práce, navrhla jsem jim, ať ještě nakreslí hlavní hrdiny knihy, které si pak vystřihly, připevnily na špejli a zahrály nám s nimi divadlo ve své vlastní vesničce Bullerbyn. Všichni jsme si to moc užili.
Sabina Martincová a třída 3. A

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…