10.04. 2019

Mezinárodní projekt - Slavní lidé

Děti z polského týmu si pro naše žáky z 8.A připravily zajímavý dotaz, jaké máme slavné osobnosti. Náš tým popisoval především osoby spojené s politikou. Polské děti z nich nejčastěji znaly Karla IV. a Václava Havla.

Polský tým také vytvořil přehled slavných osobností a zajímalo je, zda některé z nich budou české děti znát. Potěšilo je, že Mikoláš Koperník je tak známým astronomem, že se o něm také učíme. Jejich polský král Boleslav I. byl vnukem českého Boleslava I. a dokonce jeden rok i českým knížetem. Jana Pavla II. také téměř všichni znali. Z dalších jmenovaných celebrit většinu žáků z českého týmu zaujala polská televizní moderátorka Martyna Wojciechowska, neboť se účastnila Rallye Paříž-Dakar.

Mgr. Iva Krsková

Den ve středověku

Den 21. prosinec 2022 vstoupí do historie naší ZŠ, protože…

Šablony III.

Desatero pro primární prevenci