10.04. 2019

Mezinárodní projekt – Narodní typická jídla

Měsíc březen byl v mezinárodním projektu třídy 8.B se švédskými přáteli spojen s tématem „Naše typické jídla“. Švédský tým nám zaslal lákavou prezentaci o jejich tradičních pokrmech. Český tým ani moc neudivilo, že ve švédském jídelníčku se často objevují ryby.

Také čeští žáci představili ve svých prezentacích svá oblíbená jídla doplněna působivými fotografiemi.

Po vzájemných prezentacích si vyměnili i recepty na tradiční jídla. České děti překvapilo, že raggmunk je velmi podobný českému bramboráku, sponge cake je švédský název pro českou bábovku a pannbiff jsou vlastně české karbanátky, jen ozdobené velkou vrstvou smažené cibulky. A čím jsme švédský tým šokovali my? Ptali se, jak se jí smažený sýr nebo proč se dává do bramborové polévky tolik surovin. Zaujali je všechny druhy knedlíků. Možná budou mít odvahu některé z nich vyzkoušet.

Mgr. Iva Krsková

První netradiční olympiáda proběhla 31. 5. 2024, tuhle výzvu jsme zvládli

Bylo krátce po jarních prázdninách, většina z nás měla v hlavách blížící…

Netradiční olympiáda 1. stupeň

Poslední květnový den se na stadionu v Kostelci konalo velkolepé olympijské…

LOH - Cesta do Paříže

Ve čtvrtek 9. 5. jsme jeli do Paříže na zahájení…