10.10. 2018

Mezi lvem a orlicí

U příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa se žáci 5.A a 5.B vypravili 2. října 2018 do Rychnova nad Kněžnou na výstavu „Mezi lvem a orlicí“. Celým dopoledním programem v zámku nás provázela Mgr. M. Marxová z Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou. Děti si prohlédly připravené exponáty, vyslechly poutavé vyprávění o dramatických událostech spojených se zánikem Rakouska-Uherska a vzniku Československa, zahrály si hru a na závěr si přečetly a doplnily komiks s hlavními hrdiny lvem a orlicí.

Mgr. M. Šlajová, Mgr. N. Kovandová, 5.A+5.B

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…