14.05. 2024

Memoriál Václava Cífky 2024

V pátek 10. 5. 2024 se všechny třídy druhého stupně sešly na tradičním atletickém dopoledni, které již potřetí proběhlo pod názvem Memoriál Václava Cífky. Každý žák si mohl vybrat z těchto individuálních disciplín: běh 60m, 150m, 300m, vytrvalost (600, 800, 1000m – podle kategorie), skok daleký, skok vysoký, hod míčkem a vrh koulí. Na závěr se pak téměř všichni zúčastnění žáci zapojili do štafetového běhu tříd.

Pro šesťáky to bylo první opravdové klání na 2. stupni a rozhodně se neztratili, několik medailí si odnesli zástupci všech tří šestek. V sedmém ročníku je hodně zdatných sportovců a tak není divu, že nejvíce zlatých medailí získali právě oni. Osmáci, kteří závodili ve starší kategorii, se dokázali prosadit i mezi očekávanými favority z devátých tříd, škoda jen menší účasti. A co deváťáci? Někteří bojovali o každou medaili a podávali opravdu kvalitní výkony, jiní ctili heslo, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! A já věřím, že si ten poslední memoriál užili.

Nejúspěšnějšími sportovci se ziskem tří zlatých medailí stali Tereza Bartáková (60m, 150m, dálka) a Josef Lingr (60m, dálka, výška). Velmi úspěšní dále byli Bohdan Yermak, Kristýna Špačková, David  Šeda, Jitka Barvínková, Marek Juda, Adéla Hanyková, Anna Nunvářová, Štěpán Stříteský, Zuzana Pišlová, Tomáš Bon, Kristina Ochocová a další.

V konečném pořadí tříd zvítězila 7. C, druhé místo vybojovala 8. C a třetí skončila 7. A, mohli si za odměnu pochutnat na dobrotách, které pro ně připravila paní učitelka Karásková s děvčaty z 9. ročníku. 

Závěrečné štafety byly pomyslnou třešničkou na dortu. Je opravdu úžasné vidět tolik úsilí, povzbuzování, radosti, krásného pohybu …

Díky všem zúčastněným závodníkům, pomocníkům, rozhodčím. Tak zase za rok!               

ICH

Více fotografií

Okresní kolo v atletickém čtyřboji mladších žáků

Po středečním úspěšném čtyřboji starších žáků v Kostelci jsme se v pátek…

ŠD - Malování na kamínky

V úterý 14. května jsme se sešli ve školní družině Erbenova…

1. C v knihovně

Ve čtvrtek 9. května se prvňáčci ze Skály opět vydali…