23.05. 2023

Memoriál Václava Cífky 2023

... očima tříd

Memoriál Václava Cífky 5.5.2023 – aneb  šesťákům se dařilo…

První opravdové  klání na 2. stupni zažili šesťáci v pátek 5.5.2023. Tohoto dne se utkali nejen s ostatními žáky 2. stupně, ale i sami se sebou.

Kluci i děvčata se již předem upsali na nejrůznější disciplíny. Někdo rád běhá, skáče, jiný hází nebo vrhá. My jsme nejvíce zabojovali v bězích, ale i v míčku.

Nejúspěšnějšími závodnicemi byly jednoznačně Anička Řeháková a Terezka Bartáková. Obě si odnesly několik zlatých medailí. Svoji sbírku ocenění doplnily i medaile stříbrné a bronzové.

Co jsem ocenila nejvíce bylo sportovní chování všech žáků 6.A. Hecovali se, pomáhali si, fandili si.

Škoda, že nepřišli všichni, kteří přijít měli. Zejména se to odrazilo na sestavení závěrečné štafety. Ale i tu jsme zvládli a odnesli jsme si stříbrnou medaili.

… a na závěr to nej- …   Žáci a žákyně 6.A nakonec v souboji 12 tříd 2. stupně obsadili skvělé 5. místo!!! Je pravda, že některé žákyně byly trochu zklamané – ale smutek opravdu není na místě. Příští rok máme co obhajovat!

                                                                                                                                                       Eva Voborníková

Memoriál Václava Cífky – 6. B

V pátek 5. 5. 2023 se na Městském stadionu v Kostelci nad Orlicí konal již 2. ročník Memoriálu Václava Cífky, kterého se zúčastnily všechny děti 2. stupně. Počasí nám vyšlo krásné a teplé - chtělo by se říci, že naprosto ideální. Bylo tomu ale opravdu tak? Nejspíše bychom všichni ocenili trochu nižší teploty. Slunce máme určitě rádi, kdyby se však občas schovalo za nějaký ten mráček, udělalo by nám možná radost. V takovém horku totiž může být někdy i nebezpečné podávat nadstandardní sportovní výkony. Mohli jsme býti svědky toho, že někteří žáci po „finiši“ občas odpadli vysílením, což ukazuje na jejich obrovské odhodlání, které je třeba ocenit. Nemusíte však mít strach, stačilo pár desítek litrů vody a všichni se odpoledne v pořádku vrátili do svých domovů.

Děti z naší třídy se do jednotlivých disciplín vrhaly s velkým nadšením a vydávaly ze sebe dozajista veškerou svou energii. Každý, kdo byl nominován do nějaké sportovní kategorie, si pečlivě hlídal čas svého startu a nenastal žádný organizační problém. Hlavně díky výše zmíněnému přístupu nám nyní ve třídě visí hned několik diplomů – můžeme se radovat ze dvou bronzových a třech stříbrných individuálních medailí, zároveň i ze třetího místa ve štafetě 16x50m. Ukázalo se, že tu máme dost sportovně nadaných a talentovaných dětí, což je rozhodně jeden z cílů této příjemné události.

Atmosféra na stadionu byla během celého dopoledne přesně taková, jakou si člověk při podobné sportovní akci přeje – ozývalo se skandování, podporující výkřiky i slova chvály a obdivu. Tento den se velmi vydařil a organizátoři i jednotliví sportovci si zaslouží velké poděkování.

Již teď se těšíme na další ročník tohoto Memoriálu. Nyní už končíme – a ahooooj za rok.

Bc. Kučerová Aneta

Memoriál Václava Cífky – 6. C

Tradiční sportovní den proběhl letos v pátek 5. května 2023. Za třídu 6. C se účastnila všechna děvčata a z chlapců chyběli pouze dva. Žáci soutěžili s nadšením, vybojovali 3 zlaté medaile, 5 stříbrných medailí a 2 bronzové medaile. Ve štafetě 6. ročníku vybojovali zlato. V rámci celé školy se umístili na krásném 6. místě. Počasí bylo slunečné, myslím, že si děti den užily a porovnaly si své sportovní výkony s ostatními.

Mgr. Hana Adamcová,

Třídní učitelka 6. C

Memoriál Václava Cífky

V pátek 5. 5. 2023 jsme opět mohli zažít úžasnou atmosféru dalšího ročníku Memoriálu pana Václava Cífky.

Třída 7. A pilně pracovala na svém reprezentujícím transparentu, který pak hrdě představovala všem ostatním účastníkům akce. Po úvodních proslovech však musel být dán stranou a už se spěchalo na první disciplíny. Děti si samy hlídaly, kde mají v danou chvíli závodit, a tak vše probíhalo bez vážných komplikací dle připraveného harmonogramu. Zanedlouho již byli známi první vítězové a my všichni jsme se mohli radovat ze skvělých výkonů. A nebylo jich málo! Vždyť naše třída získala hned 4 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile! Díky těmto medailovým „žním“ se z 12- ti tříd vyhoupla celkově na krásné, i když „bramborové“, 4. místo!

A tak skončil další ročník velmi vydařené události, díky patří všem, kteří se účastnili, hrdě reprezentovali a všichni se moc těšíme na ten další!

J. Kapuciánová

Memoriál Václava Cífky

Dne 5. května 2023 se žáci celého 2. stupně naší ZŠ zúčastnili atletického dopoledne nazvaného Memoriál Václava Cífky.

Třída 7. B se vydala na stadion v čele s třídním transparentem, který se stal jejich záštitou. Po úvodu, který se nesl v duchu projevu pana ředitele a pokynů k závodu od organizátorů akce, se žáci třídy 7. B „rozutekli“ na příslušná sportovní stanoviště. Po skončení akce skončila moje třída s celkovým ziskem 8 medailí – 2x zlatá, 4x stříbrná a 2x bronzová. Žáci si domů odnesli své medaile, ale diplomy jsou vystavené v naší kmenové třídě na nástěnce jako „Síň slávy 7. B“.

Celkově se akce velmi vydařila a všichni žáci i učitelé se již těší na další ročník.

Petr Málek

Memoriál Václava Cífky v 7. C

V pátek 5. 5. 2023 se konal sportovní atletický den Memoriál Václava Cífky. Zúčastnili se ho všichni žáci druhého stupně a v krásném slunečném počasí poměřovali své síly v kategoriích 6. a 7. tříd,  8. a 9. tříd.

Žáci 7. C vstupovali do bojů odhodlaně a s nadšením. Odnesli si šest medailí bronzových, tři medaile stříbrné a tři zlaté, čímž si vybojovali 7. místo v žebříčku tříd.

Největším kolektivním úspěchem třídy byla závěrečná ročníková štafeta 16x50 m, kterou vyhráli.

AG

Memoriál Václava Cífky

Na letošním ročníku Memoriálu Václava Cífky si opět zasportovali žáci druhého stupně naší základní školy. Poměřili síly, obratnost a celkovou fyzickou zdatnost v kategoriích jednotlivých ročníků.

Žáci z 8. B se pustili do všech soutěžních disciplín s velkou vervou a motivací obhájit úspěchy z loňského školního roku. Ani letos nezklamali. Ve třídě je dost sportovně nadaných a nadšených žáků. Proto jsme měli radost z řady vynikajících výkonů.

Díky 5 zlatým, 2 stříbrným a 10 bronzovým medailím se stali zaslouženým vítězem tříd. Medailové pozice obsadili: Adéla Hanyková, Kristina Ochocová, Monika Myšáková, Eliška Dostálová, Lukáš Svatoš, Matouš Podstavek, Martin Šlaj a Matěj Bubník. Velké poděkování patří Adéle Hanykové, která vybojovala 3 zlaté medaile a pomohla k celkovému vítězství třídy 8. B.

Třída 8. B opět prokázala sportovního a týmového ducha. Bílá trička třídy často zářila na stupních vítězů a jsou důkazem toho, že žáci z Béčka jsou Borci!

                                                                                                                                              kolektiv žáků z 8. B

Memoriál Václava Cívky pohledem 8. C

V pátek 5.5 nastal náš atletický vrchol školního roku, Memoriál Václava Cívky. Cílem všech bylo „nechat triko“ na stadionu, bez rozdílu jestli jde o sprint, vytrvalost, dálku, výšku nebo vrh koulí.

Svá želízka v ohni jsme měli a bezesporu nám svými výkony ukázaly, že jde atletiku dělat s citem, elegancí a úsměvem. Chci tímto poděkovat medailistkám Maru Knoškové a Kristě Špačkové za jejich výkony, na kterých mohou stavět nejen pro 8.C, ale i pro svoji atletickou dráhu v budoucnosti.

Naši finální, třídní sestavu ovlivnila absence některých z nás, kteří upřednostnili jinou mimoškolní činnost (skaut) před týmem 8. C, stejně tak nás oslabili někteří, možná až chronicky nemocní antisportovci, kteří zcela náhodou, v den konání akce těžce onemocněli, a to až tak, že nebyli ani schopni dojít povzbudit náš tým na stadion.  

Myslím si, že tato situace velmi zocelila celou třídu, a bylo tak velké, že platí dodnes. Pohledem třídního učitele jsem, tak akceptoval jakákoliv peprná slova žáků 8. C na přístup svých spolužáků. Chtěl bych tímto poděkovat všem z Vás, kteří jste naší třídě dali entuziasmus, energii a sílu se porvat o co nejlepší výsledek.

Osobně pro mne byl vrcholem týmový výkon „ročníkových“ štafet. Bez rozdílu třídy, ročníku, ta naše byla v „laufu“. Naše nepsaná kapitánka Maru Knošková, která řešila obsazení jednotlivých úseků možná každou přestávku a minimálně každou hodinu Dějepisu či Zeměpisu ukázala, že ví o čem to je. S ohledem na zranění některých v průběhu celého dne jsme se dostali do fáze, že byla ve variantě i možnost, že štafetu ani nepostavíme, ale nebyla by to 8. C, aby nepostavila. POSTAVILA. A jak to probíhalo? Věděli jsme, že sestavy 8. A a 8. B mají větší individuální sílu, ale týmovou?

Chcete-li znát můj osobní pocit, pro mě to byl opravdu vrchol. Skoro nechodící Pavel Hubálek a Pavel Šťastný jsme, včetně mne jsme řvali, jak o život. Štafeta měla sílu, i Ti, od kterých bych to nečekal, do toho dali vše, hlavně srdce. Po 600 metrech jsme ještě vedli!

Poslední úseky nám úplně nevyšly. Chtěli jsme vyhrát, to se nepovedlo, individuální výkony soupeřících osmiček se prosadili, do cíle jsme doběhli třetí.

S ohledem na pozdější protesty ohledně sestav, byl nakonec výsledek štafet 8. ročníku anulován.

Moje 8. C si mým pohledem zaslouží obdiv, protože do toho dala „srdce“ a bez toho tým nefunguje, a tohle hřeje. Výsledek „vem čert“, budiž tak motivací k cestě na náš atletický Olymp, kam se chceme vyšplhat na začátku května 2024, kdy budeme v devítce a do té štafety dáme to naše srdíčko.

Za 8. C Tomáš Malík, třídní učitel

9.A Memoriál Václava Cífky

V pátek 5.5.2023 se uskutečnily atletické závody 2. stupně. Na závody se třída připravovala tak, že si nachystala krásný transparent 9.A s kapybarami, zařídila si kapybaří trička a samozřejmě se chystala i po sportovní stránce. Žáci se sami zvládli dohodnout na tom, kdo bude soutěžit v jaké disciplíně, sestavili si štafetu. I když se třída neumístila na „bedně“, slunečný den na stadionu si všichni báječně užili.

M. Karásková

                                                                                                                                                                

Více fotografií

Okresní kolo v atletickém čtyřboji mladších žáků

Po středečním úspěšném čtyřboji starších žáků v Kostelci jsme se v pátek…

ŠD - Malování na kamínky

V úterý 14. května jsme se sešli ve školní družině Erbenova…

1. C v knihovně

Ve čtvrtek 9. května se prvňáčci ze Skály opět vydali…