23.02. 2023

Masopustní týden v 1. B

V týdnu od 13. – 17. 2. jsme se seznamovali s tradičním slovanským svátkem- Masopustem. V úvodu jsme si vysvětlili, co znamená období masopustu, jak probíhají přípravy a jak ho slavíme. Společně jsme objevovali typické znaky pro toto období. Počítali jsme jitrnice, zdobili koláčky, vyráběli jsme masky, řešili různé tajenky a rébusy. Celý týden jsme zakončili, jak jinak, než karnevalem. Nejprve jsme se však dle tradice vydali s naším vyrobeným Laufrem pro „povolení k radovánkám“ k našemu panu řediteli. Pak nám již nic nebránilo, užít si poslední karnevalový den. Kromě soutěží, tance a zpívání, nám nechyběla ani parádní masopustní hostina. Při té si děti pochutnaly na jednohubkách, které si samy připravily. Po celou dobu jsme navíc pracovali ve skupinách a zjišťovali jsme tak, jak je důležité se domluvit a spolupracovat. Myslím, že jsme si tento týden všichni užili a zjistili jsme spoustu nových věcí.

                                                                                                                                              Monika Kovaříčková

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…