14.11. 2014

Martinské dostihy

Na svatého Martina bývá dobrá peřina.

Přijede-li Martin na bílém koni, metelice

za metelicí se honí.

I když jsme si při vyučování o těchto pranostikách povídali a čekali, že se vyplní, nestalo se tak. Proto jsme si udělali malé dostihové závody při tělesné výchově.

Tak rychlé koně jsme v první třídě už dlouho neměli, proto si všichni zaslouží velkou pochvalu. Přesto nejrychlejším koněm byl Ondra Páleník, v jeho těsném závěsu se držel statečně Ondra Řehák a na záda jim „ šlapala “ super rychlá Anetka Stárková.

Teď už budeme nedočkavě čekat na opravdovou „bílou peřinu „.

žáci 1. C, H. Dosedlová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…