21.06. 2017

Má Praha sto věží?

Otázkou, jestli Praha má nebo nemá sto věží, se žáci 5.A a 5.B neměli ani čas zabývat. Během celodenní návštěvy Prahy viděli mnoho historických památek, přesto to byla jen malá část všeho, co by si zasloužilo naši pozornost. Nejvíce času a zájmu děti věnovaly Karlovu mostu a výhledu na Pražský hrad.

Celkový dojem z exkurze za učivem vlastivědy shrnují postřehy dětí:

Jan Vídeňský: „Karlův most byl boží. Výhled na Vltavu byl nejlepší.“

Veronika Výchová: „Nejvíce se mi líbil sv. Václav na koni, který byl na Václavském náměstí.“

Maruška Halušková: „Hezká dlouhá procházka po památkách.“

Eliška Bartošová: „Praha se mi líbila celá, popsat slovy to nejde.“

Mgr. M. Šlajová, Mgr. N. Kovandová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…