12.05. 2024

Londýn očima deváťaček

Londýn 2024

V úterý 30. dubna 2024 v poledních hodinách se žáci 8. a 9. ročníků sešli před budovou školy a autobusem vyrazili na dlouhou cestu do Londýna. Projeli jsme Německem, Belgií, Nizozemskem a ve francouzském přístavu Calais nás převezl vlak eurotunelem až na pobřeží Velké Británie.

Po příjezdu do Londýna jsme nasedli na metro přezdívané „tube“ a první zastávkou byl Big Ben a jeho okolí. Viděli jsme Westminsterský palác, Hyde Park Stables – veřejné stáje, které se nacházejí ve známém parku. Dále jsme navštívili Buckinghamský palác a Národní galérii. Den jsme zakončili návštěvou London Eye, ze kterého byl vidět krásný výhled na celý Londýn. Ke konci dne už nás čekalo seznámení s rodinami. Někteří se obávali, do jaké rodiny se dostanou, jiní se na to těšili.

Druhý den nás autobus odvezl do města Windsor, ve kterém se nacházel velký komplex hradu Windsor. Odpoledne jsme se přesunuli do námi vybraného Legolandu, kde jsme navštívili různé atrakce. Tím nám druhý den skončil a večer jsme strávili opět v rodinách.

Třetí den nás probudilo typické počasí pro Londýn – déšť. Jako první jsme se byli podívat na nultý poledník, který rozděluje Zemi na západní a východní polokouli. Poté jsme navštívili Maritime Museum, které nám umožnilo dozvědět se více o námořnictví, vesmíru a historii. Následně nás loď převezla po Temži k Tower Bridge. Ve známém hradu Tower jsme měli možnost prohlédnout si korunovační klenoty a projít si celý areál. Po prohlídce jsme přešli přes Tower Bridge a naší poslední zastávkou byla tržnice. Dali se zde zakoupit typická jídla jako například Fish & Chips, jahody zalité čokoládou, čerstvé limonády, sýry a mnoho dalších. Po naší poslední jízdě metrem jsme nasedli do autobusu a vyrazili domů. V 11 hodin večer jsme najeli autobusem na trajekt, který nás převezl zpět do Francie.

V sobotu 4. května v podvečerních hodinách jsme přijeli do Kostelce, kde nás vítali rodiče. Moc bychom chtěli za všechny zúčastněné žáky poděkovat za celý zájezd. Moc jsme si to užili.

Beáta Horčičková, Monika Myšáková

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….