13.05. 2024

LOH - Cesta do Paříže

Ve čtvrtek 9. 5. jsme jeli do Paříže na zahájení letních olympijských her. Nejprve jsme se museli připravit na cestu -  vyhledat jak dlouho bude trvat cesta v závislosti na zvoleném dopravním prostředku, jaké je v Paříži počasí, zda je ve stejném časovém pásmu, co bychom tam mohli ochutnat  a navštívit… a další důležité informace. Bez základů znalosti francouzštiny by cesta do Paříže byla o poznání složitější, tak jsme se naučili alespoň pozdravit a zeptat se, jak se nám daří. Abychom si to zapamatovali, secvičili jsme krátký taneček nebo scénku. Že francouzština není snadný jazyk, jsme si ověřili při překládání zprávy, ve které jsme zjistili, že u zrodu Mezinárodního olympijského výboru stál Jiří Guth, po kterém se jmenuje naše škola. Museli jsme se zorientovat v centru Paříže a seznámit se s nejdůležitějšími dominantami. Na Eiffelovu věž jsme i vystoupali a to na ní vede 1665 schodů. Po náročném dni jsme doplnili energii čokoládovou tyčinkou Merci. Bohužel to celé bylo jen v rámci školního projektu LOH. A tak jsme se snad dostatečně připravili alespoň na sledování zahájení LOH 2024 v Paříži na televizních obrazovkách.

Více fotografií

Okresní kolo v atletickém čtyřboji mladších žáků

Po středečním úspěšném čtyřboji starších žáků v Kostelci jsme se v pátek…

ŠD - Malování na kamínky

V úterý 14. května jsme se sešli ve školní družině Erbenova…

1. C v knihovně

Ve čtvrtek 9. května se prvňáčci ze Skály opět vydali…