Poslední zářijové pondělí děti prožívaly neobvykle. Školní lavice vyměnily za prostředí parku a podnikaly v přírodě dobrodružství na třech stanovištích. Při putování lesní stezkou řešily přírodovědné úkoly a téměř všem dětem se podařilo zjistit, že se v tajence ukrýval netopýr ušatý. Ve zdravovědné části si vyzkoušely se zdravotnicí paní Ptačovskou 1. pomoc při úrazech. Připomněly si důležitá telefonní čísla a také to, že nejdůležitější je nepropadat panice. Na třetím stanovišti si děti vyzkoušely svou rychlost, obratnost, ale také odvahu při sportovních disciplínách. Ve škole pak sdílely zážitky z nevšedního dne se spolužáky a posílily vzájemné vztahy ve třídě, což je nejpřínosnější aspekt vydařené akce, kterou učitelé pro žáky připravili. Za spolupráci na akci velmi děkujeme paní Evě Ptačovské.
Za kolektiv učitelů 1. st. Lucie Ryšková




Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…