V pátek 21.4.2017 byly 9. ročníky na exkurzi na vlakovém nádraží v KnO. Zavítal sem totiž „legiovlak“ – tedy replika několika jeho vagonů.
Vyslechli jsme si odborný výklad o legiích, legionářích, o jejich bojových vystoupeních – nejen v Rusku, o jejich životě na frontě, ale i o jejich „transsibiřské anabázi“. Prošli jsme si jednotlivé vagony – poštovní, lékařský, kino, krejčovskou, kovářskou a truhlářskou dílnu.
Součástí expozice byla i možnost, zjistit si, jestli někdo z našich předků nesloužil u legií.
Měli jsme jedinečnou příležitost poznat těžký život těch, kteří se podíleli na vzniku našeho samostatného státu.
František Fiala, Jan Voráček
Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…