03.05. 2017

Legiovlak v Kostelci na Orlicí

V pátek 21.4.2017 byly 9. ročníky na exkurzi na vlakovém nádraží v KnO. Zavítal sem totiž „legiovlak“ – tedy replika několika jeho vagonů.

Vyslechli jsme si odborný výklad o legiích, legionářích, o jejich bojových vystoupeních – nejen v Rusku, o jejich životě na frontě, ale i o jejich „transsibiřské anabázi“. Prošli jsme si jednotlivé vagony – poštovní, lékařský, kino, krejčovskou, kovářskou a truhlářskou dílnu.

Součástí expozice byla i možnost, zjistit si, jestli někdo z našich předků nesloužil u legií.

Měli jsme jedinečnou příležitost poznat těžký život těch, kteří se podíleli na vzniku našeho samostatného státu.

František Fiala, Jan Voráček

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…