08.06. 2018

Kurz angličtiny

Před dvěma týdny nás přijela navštívit Američanka Courtney, aby nám pomohla zlepšit se v angličtině. Tři dny jsme se tak snažili komunikovat pouze v anglickém jazyce, i když někdy to bez češtiny prostě nešlo. V hodinách jsme si zlepšili slovní zásobu, dozvěděli se něco o jiných zemích, vlajkách a spoustě dalších věcí. Mimo to jsme ale hráli také hry, kreslili jsme a popisovali, co vidíme na obrázku. Poslední den jsme si také zkusili minutu mluvit o jednom tématu, třeba o čokoládě, dělání čaje nebo o tom, jaké to je být jedináčkem. Z kurzu jsme si mimo rozšířené znalosti angličtiny odnesli také certifikát o jeho dokončení, se kterým jsme se pak v pátek pyšně vraceli domů.

Jiřina Hlávková, 9.B

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…