13.06. 2023

Krajské kolo atletického čtyřboje

Ve středu 24. 5. proběhlo na našem stadionu další atletické klání žáků a žákyň ze základních škol a víceletých gymnázií. Tentokrát si síly poměřili vítězové okresních kol, doplněni několika týmy z místa druhého.

Z naší školy se do krajského kola čtyřboje probojovaly hned tři týmy, nejlépe se vedlo starším žákům, kteří ve složení Ondřej Páleník, Jan Kroupa, David Šeda, Šimon Knoško a Ondřej Řehák zůstali o pouhých 50 bodů za vítěznou školou z Trutnova. Oproti okresnímu kolu nasbírali o 450 bodů víc, což potvrzuje obrovskou bojovnost celého týmu i profesionální vedení pana učitele Kozla. Mnozí si vylepšili své rekordy v některé z disciplín, úplně všem se povedlo zlepšit čas v běhu na 1000 metrů. Tento tým se možná v červnu zúčastní celorepublikového finále, tak budeme držet pěsti, ať to vyjde.

Další naše týmy získaly medaile bronzové. Mladší chlapce přitom od 2. místa dělily pouhé 4 body a také jim se povedlo bodové skóre oproti okresnímu kolu vylepšit. Soutěž byla velmi vyrovnaná a o vítězství ZŠ z Hradce Králové, Kukleny rozhodl až závěrečný vytrvalostní běh. V této kategorii za naši školu soutěžil Marek Juda, Tomáš Bon, Josef Lingr, Štěpán Stříteský a Tobiáš Rind.

A jak se dařilo našim děvčatům? I ony podaly spoustu úžasných individuálních výkonů a zlepšily si své osobní rekordy. Všechny také potvrdily, že jsou výborné sprinterky. Jen nás tentokrát trošku potrápil zdravotní stav některých dívek, po té, co jsme se musely smířit s neúčastí Kristýny kvůli nemoci, přišly ještě komplikace s kotníkem a kyčlí dalších dvou závodnic. Přesto se dívky nevzdaly a na stupních vítězů patřila Adéle Hanykové, Lole Lokayové, Elišce Dostálové, Monice Myšková a Marušce Knoškové 3. příčka.

V kategorii mladších dívek, kde jsme zastoupení neměli, doslova excelovaly dívky z gymnázia Dobruška, že jsou všechny členkami atletického oddílu, bylo patrné ve všech disciplínách. Také ony budou reprezentovat náš okres a kraj na republice v červnu v Opavě.

Všem závodníkům a závodnicím gratulujeme k jejich výkonům a děkujeme za vynikající reprezentaci.

ICH