17.04. 2013

Koncert pardubických filharmoniků

logo27. března žáci 7.a 8. tříd navštívili zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí, kde zhlédli koncert Pardubické filharmonie v komorním obsazení.

Tématem bylo seznámit žáky s vývojem hudby 20. století od roku 1890.

Filharmonici v obsazení housle, viola, violoncello, trubka a saxofon nám včetně dobových kostýmů a zpěvu tuto hudbu prezentovali. Vše bylo proloženo vtipně mluveným slovem.

Příjemnou atmosféru dotvářela hudební síň zámku a pan hrabě Kinský, který tento koncert zahájil a všechny přítomné přivítal.

Jana Nováková

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…