08.06. 2018

Jak jsme pekli bábovku 3.B

V hodinách literární výchovy čteme ve 3. ročníku knížku A. Lindgrenové Děti z Bullerbynu.

Když jsme četli kapitolu o tom, jak Lisa pekla bábovku pro své kamarády, řekli jsme si: „ Zvládli bychom to také?“. Nejprve jsme si v hodině slohu popsali, jak se asi bábovka dělá, co všechno musíme nakoupit a jaký je postup. No a potom jsme se domluvili, že jeden víkend bábovku upečeme a v pondělí uděláme třídní soutěž. S dopomocí maminek i babiček se sešlo ve škole 10 bábovek.

Porota složená z učitelů i pana ředitele měla opravdu těžkou práci, protože všechny bábovky byly výborné. Proto všichni dostali diplomy a na závěr dopoledne si celá třída pochutnala.

Z.Tomšová za 3.B

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…