11.11. 2015

Jak jsme byli na chvilku mezi indiány

Rádi jsme přijali pozvání do knihovny na výstavu a interaktivní dílnu o severoamerických indiánech, kteří žijí nedaleko Skalistých hor. Už víme, jak žijí, že uctívají medvěda, tančí tanec Slunce a kromě medvěda černého tu taky žijí bizoni a jelen wapiti.

Poté jsme se zaposlouchali do čteného příběhu o indiánech a prohlédli jsme si výstavu obrazů, indiánské mokasíny / jejich spodní část dělají indiáni z jazyka bizona / a další zajímavosti.

Následovala interaktivní dílna, ve které jsme po skupinkách malovali bubny indiánů. Moc se nám povedly, proto si s nimi vyzdobíme třídu.

Děkujeme p. Simoně Kňourkové za poutavé a příjemné vyprávění, protože celé dopoledne bylo moc moc fajn.

Ostatní třídy z 1. stupně se mohou jen těšit.

žáci 2. C, H. Dosedlová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…