13.11. 2013

Hodina s neslyšící lektorkou

bezhran

Slečna Monika dala jasně najevo, že neslyšící lidé mohou žít naprosto plnohodnotný život stejně jako slyšící lidé. Mohou studovat, cestovat po světě, jezdit autem, mít rodinu, starat se malé děti. Tito lidé nestojí o žádný soucit, neboť se sami necítí být nijak handicapováni. Elán a radost ze života, které ze slečny Moniky jen sršely toho byly důkazem.

Velké poděkování patří i paní Soně, která perfektně tlumočila ze znakového jazyka.

Z následné debaty v 6.A vyplynulo, že se beseda dětem velmi líbila a mnohé z nich si naučené znaky stále zkoušely.

Eva Voborníková


Očima žáků

Dnes do školy přišla paní Zelinková z občanského sdružení Bezhran, která s námi, žáky 7. tříd, vedla besedu o neslyšících. Program se nám velmi líbil, paní byla skvělá! Bylo až neuvěřitelné, jak bravurně zvládala znakový jazyk. Taky nás překvapilo, jak překladatelka, kterou si s sebou přivedla, s přehledem plynule překládala znakování do našeho mateřského jazyka – češtiny.

Moc děkujeme!

Žáci 7. A

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…