14.04. 2025

Historická Praha

Ve čtvrtek 10. dubna 2025 se přihlášení žáci 8. tříd vydali na exkurzi do Prahy. Jeli jsme autobusem, který nám zastavil před starou budovou Hlavního nádraží. Zde bylo místo našeho setkání s průvodcem – panem Lukášem Lvem. První místo, kde jsme se zastavili, bylo Václavské náměstí u sochy svatého Václava. Zajímavostí pro nás bylo jméno Václavova koně, kterému říkali Ardo. Vpravo vzadu na pomníku stojí socha svatého Vojtěcha, který měl být původně umístěn vepředu. Ale protože mu zapomněli udělat jednu nohu, dali ho dozadu.

A pak jsme se vydali na procházku Prahou. Byli jsme v některých pasážích kolem Václavského náměstí – např. v pasáži Lucerna. Zde byla nainstalována socha Davida Černého – socha koně obráceného vzhůru nohama. Průvodce Lukáš nás zavedl i do různých kostelů, ke staronové synagoze, na Karlův most, na Kampu i do Skautského institutu. Nejvíce nás zaujala Lennonova zeď, kde jsme se vyfotili.

Pak nás čekala cesta zpět k Hlavnímu nádraží. Počasí nám přálo, a tak jsme si výlet – exkurzi moc užili.

Hedvika Syrová, 8.B

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…