Obnovitelné zdroje energie
Deváťáci se více než půl roku seznamují při hodinách fyziky s elektrickou energií - od úplně jednoduchých obvodů, měření proudu a napětí, přes Ohmův a Kirchhoffovy zákony až po elektromagnetické jevy a výrobu a spotřebu elektrické energie.
TOP tématem pro dnešní dobu jsou obnovitelné zdroje energie - tedy využití sluneční, větrné a vodní energie.
Žáci devátého ročníku si mohli vyzkoušet, jak je princip využití těchto energií v podstatě jednoduchý a efektivní. Sestrojili si malé funkční elektrárny s využitím právě obnovitelných energií. Ano, trochu jsme improvizovali, protože nám počasí nepřálo, ale i tak si deváťáci určitě udělali dobrou představu o využitelnosti obnovitelných energií.
Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…