Předposlední školní den si děti ve třídě 7.P (žáci - cizinci) zpříjemnily ochutnávkou mezinárodní kuchyně z Ázerbajdžánu, Sýrie a Ukrajiny. Děti, s vydatnou pomocí rodičů, připravily a servírovaly svá oblíbená jídla. Ze slaných pokrmů jsme ochutnali domácí chléb, cleke, holubci, kotlety, solovinu, pakawru (masové karbanátky) a deraneky (bramboráky) a perežky. Nemohly samozřejmě chybět i dezerty: aladušky/blinčiky (lívance) a český štrůdl. Kromě hodování jsme si také povídali o tom, z jakých surovin se jídla vaří. Dvě hodiny v příjemné atmosféře utekly jako voda. Tentokrát se nám ani nechtělo ze školy domů!
Martina Gabarová, Lucie Durmanová



Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…