06.01. 2023

Florbal - Okresní finále 2022

Celý turnaj jsme bohužel nevyhráli, ale bojovali jsme doslova do posledních vteřin turnaje!!

7. prosince 2022 jsme jako vítězové okrskového kola jeli bojovat o cenné kovy na krajské finále.

Od začátku jsme věděli, že nebude jednoduché uspět a že cesta k úspěchu bude s největší pravděpodobností velmi trnitá. Hned první zápas ve skupině nám ukázal, že konkurence bude opravdu silná.

Po úvodní prohře proti ZŠ Dobré (1:3), kdy chlapci dostali během dvou minut tři nechytatelné góly, tak poté jsme ovládli vyhrocené derby proti ZŠ Častolovice (2:0). Následovala hořká prohra 0:1 proti naprosto suverénní ZŠ Javornické a tým se následně dostal do kritické situace, kdy musel vyhrát následující dva zápasy proti ZŠ Voděrady i ZŠ Opočno a zároveň jsme museli doufat v příznivé výsledky ostatních zápasů.

Proti Voděradům chlapci předvedli soustředěný výkon a konečný stav zápasu skončil 1:0. Před posledním zápasem s Opočnem bylo nutné zvítězit, abychom skončili na stupních vítězů.

Začátek zápasu nám vůbec nevyšel a brzy jsme prohrávali, necelou minutu před koncem byl stav 0:2 a vše se zdálo ztracené.

54 sekund před koncem padl gól na 1:2 a svitla naděje. Půl minuty před koncem jsme odvolali brankáře a za necelé čtyři vteřiny padl vyrovnávající gól na 2:2. Extáze přišla o pár vteřin později, kdy po vyhraném vhazování necelých 13 vteřin před koncem rozhodl David Šeda a upravil skóre na výsledných 3:2 pro náš tým!

Díky vzájemnému zápasu se ZŠ Častolovice a většímu počtu vstřelených gólů jsme následně skončili na 2. místě!

Kluci si doopravdy ověřili, že bojovat do posledních vteřin se vyplácí!

Chtěl bych pochválit všechny zúčastněné, protože si každý z nich sáhl na opravdové dno svých sil.