30.09. 2025

Exkurze do moštárny

Je podzim, období sbírání jablek. V pátek 26. září se třídy 0P a 8P (žáci s odlišným mateřským jazykem) v rámci projektu Podzim v České republice vypravily do moštárny v Kostelci nad Orlicí, aby se podívaly, jak se vyrábí mošt. Zdejší majitel nám ochotně ukázal celý proces výroby tohoto lahodného nápoje, co je potřeba pro vznik čerstvého moštu, jak se jablka zpracovávají a lisují. Na závěr jsme měli možnost ochutnat slaďoučký mošt, který se svou kvalitou a chutí nedá srovnávat s tím kupovaným, jako dárek jsme si odnesli několik lahviček domů. V sadech bylo cítit vůni čerstvých jablek a barevné listí dodávalo celé návštěvě krásnou podzimní atmosféru.                                                                                         

Mgr. Martina Gabarová

Více fotografií

V kraji opět na bedně!

Ve středu 3. června jsme jako škola pořádala krajské kolo…

Návštěva u pana starosty

V pondělí 25. 5. 2026 navštívili zástupci Parlamentu I. stupně městský…

Den se včelami

Dne 20. 5. 2026 jsme si připomněli Světový den včel….