23.01. 2020

Den s výchovami na 2. stupni

Den s

Ve čtvrtek před vánočními prázdninami měli někteří žáci v rámci projektu „Den s výchovami“, možnost zacvičit si jógu a nejen to. Během dopoledne se v tělocvičně na budově Komenského sešly dvě party prima dětí a společně jsme si vyzkoušeli, jak správně dýchat, zacvičili jsme si základní prvky jógy, ukázali jsme si několik ásan, spoustu cviků na protažení těla a vydatně jsme zrelaxovali. Vše bylo doprovázeno relaxační hudbou.

Kromě jógy jsme se bavili i o mandalách. Mandaly jsou většinou kruhové obrazce, které si můžeme vytvořit proto, abychom se zbavili stresu, obav, bolesti a nervozity. A tak jsme se všichni „vyčmárali“ ze všeho, co nás ten den tížilo a potom obrázek zničili. Obzvlášť likvidace mandaly všechny hodně bavila.

Dále jsme si vysvětlili, co jsou čakry (energetická místa v těle) a na památku si každý vyrobil a odnesl čakrový náramek.

Žáci měli možnost vyzkoušet si něco nového a neobvyklého. Při závěrečném zhodnocení se všichni shodli na tom, že je toto netradiční cvičení bavilo a že se budou snažit pečovat o své zdraví.

Na závěr bych chtěla poděkovat oběma skvělým skupinám dětí, se kterými jsem si náš projektový den báječně užila.

Markéta Karásková

Naše Praha

Na nádraží brzy ráno klubko páťáků tam stálo. Prahu jsme…

Setkání učitelů a rodičů žáků 6. tříd

V úterý 12. 9. 2023 proběhla ve společných prostorách naší školy…

První den ve škole

Stejně jako v každém roce přivítala naše škola nové žáky a…