28.02. 2020

Den s výchovami na 2. stupni

Žáci se seznámili s africkými bubny zvanými „djembe“. Tyto meditační nástroje slouží k relaxaci, rozvoji intuice, kreativity a emoční inteligence jedince i kolektivu a zlepšují vzájemnou i osobní komunikaci. Hráči seděli v jednom kruhu a díky tomuto rozestavění se odbourali základní blokace ve společnosti a hráči se tak cítili v přátelském prostředí. Bubeníci se naučili základní údery a postupně je propojili do jednoduchých i složitějších afrických rytmů. Dále si vyzkoušeli improvizaci a tím vyjádřili své pocity. Hru jsme využili i jako doprovod k současné hudbě. Žáci se velmi snažili a věřím, že je hudba, kterou vytvořili naplnila, obohatila a uvolnila.

M.Grundová

Naše Praha

Na nádraží brzy ráno klubko páťáků tam stálo. Prahu jsme…

Setkání učitelů a rodičů žáků 6. tříd

V úterý 12. 9. 2023 proběhla ve společných prostorách naší školy…

První den ve škole

Stejně jako v každém roce přivítala naše škola nové žáky a…