18.05. 2017

Den rodiny

  1. května je Den rodiny. Proto jsme pozvali naše rodiče, aby si s námi mohli prožít vyučovací hodinu. Vybrali jsme přírodovědu.

Nejprve s námi rodiče hráli hru „Těkej – Štronzo – Dvojice“, ve které jsme si zopakovali nervovou soustavu. Pak jsme ve družstvech podle předepsaných světových stran a počtu kroků hledali obálku s úkolem. Měli jsme se ve skupině poradit, jak můžeme chránit a pečovat o naši kůži. Po splnění úkolu jsme se vrátili na svá místa a každý si měl přečíst v učebnici novou látku kožní soustavu. Všichni jsme si dělali poznámky na papír o tom, co jsme již věděli, co jsme se dozvěděli a co nás překvapilo. Vše jsme si společně s rodiči na koberci v kruhu prodiskutovali. V poslední části hodiny jsme si zahráli hru Loto.

Všichni jsme se shodli na tom, že jsme si hodinu s rodiči pěkně užili a hodně jsme se i zasmáli. Bylo to prima.

Třída 5. C

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…