03.05. 2017

Čtení v knihovně

  1. 4. se 5. A a 5. B vydaly do knihovny. Téma tohoto literárního setkání nebylo příliš radostné- pokusili jsme se nahlédnout na druhou světovou válku pohledem dětského hrdiny. Čtení to bylo velmi dojemné, smutné, často šokující….přesto-velmi důležité. Právě před blížícím se svátkem Dne vítězství, ale nejen před ním je nutné si stále hrůzy války připomínat. Ve vyplněných reakcích na toto čtení bylo znát, že děti předčítané ukázky z knih zaujaly, že si knihy přijdou do knihovny vypůjčit, že by se tomuto tématu ve škole ještě rády věnovaly…takže se podařilo to, v co jsem doufala- vzbudit v dětech upřímný zájem. Velmi děkuji paní knihovnici Simoně Kňourkové za spolupráci na této hodině a paní učitelce Nadi Kovandové za pomoc při organizaci.

Lucie Ryšková

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…