20.11. 2023

Bronzový úspěch školního týmu ve florbalové okresní soutěži v Dobrušce

15. listopadu 2023 se ve sportovní hale v Dobrušce odehrálo finále okresní soutěže ve florbale a naše školní družstvo se neztratilo. Odjížděli jsme z Kostelce nad Orlicí v brzkých ranních hodinách plní odhodlání s jediným cílem – přivézt pohár!

Chlapci po vítězství v okrskovém kole jasně ukázali, že se s nimi musí počítat a že se mohou měřit opravdu s každým.

V úvodní fázi soutěže jsme narazili na zkušený tým ZŠ Javornické. Po výborném výkonu našich hráčů jsme si připsali vítězství s úzkým rozdílem 3:2. Následovalo klání s Gymnáziem Dobruška, kde jsme odvedli kvalitní výkon a zápas skončil nerozhodně 1:1. S těmito výsledky jsme si vybojovali postup do semifinále ze skvělého prvního místa ve skupině.

V semifinále jsme se střetli se silným soupeřem, ZŠ Fr. Kupky Dobruška. I když jsme odehráli statečný zápas a převážnou část utkání nad soupeřem převládali, bohužel jsme prohráli 1:0. Nicméně, naši hráči si za bojovný výkon zaslouží uznání. Po tomto utkání byl celý tým nesmírně zdrcený a skleslý. Věděli jsme, že šancí bylo nespočet, ale bohužel nám štěstí nepřálo. Soupeři jsme nastřelili tyč, břevno a několik vynikajících zákroků předvedl brankář hostí. O to více nás tento moment po několika chmurných minutách po utkání namotivoval k poslednímu tažení k vytouženému poháru.

Následoval boj o třetí místo, a naši hráči byli po smolném výsledku v semifinále odhodláni zanechat na hřišti co nejlepší dojem. Po suverénním výkonu jsme zdolali ZŠ Častolovice 5:1, což nám zajistilo konečné třetí místo v celkovém pořadí.

Pochvala patří všem hráčům za vzornou reprezentaci naší školy. Jejich oddanost, nasazení a fair play postoj jsou hodnoty, na které jsme nesmírně hrdí.
Gratulujeme k výborným výkonům, ať už na hřišti nebo mimo něj.

Sestava: Baláč (B), Hubálek, Šlaj, Lingr, Šeda (C), Bon, Stříteský, Čižinský, Podstavek, Kačmička, Mejtský, Hladký, Šťastný

Více fotografií

ŠD - Zimní radovánky

S příchodem prosince začala ta pravá zima, na kterou jsme se…

ŠD - Korálkování

Ve čtvrtek 7. 12. jsme se sešli ve družině opět…

Hudba školám

Před druhou adventní nedělí se žáci 1. stupně naladili na…