09.04. 2015

Bezpečná škola – téma : Přátelství

V úterý 31.3.2015 se žáci 7. A již podruhé setkali s panem Vítem Pospíšilem, tentokrát v programu zaměřeném na přátelství. Během dvou vyučovacích hodin společně rozebírali samotný pojem „přátelství“ - jaký je jeho význam v životě každého člověka, mám vůbec přátele, kolik mám opravdových přátel, kdo je vlastně opravdový přítel. Na tyto, ale i na další otázky si žáci zkoušeli sami odpovídat. Zamýšleli se nad významem citátů o přátelství, sehráli několik her na toto téma. Pracovali jako jednotlivci, ale i ve skupinách.

Bylo zajímavé pozorovat jednotlivé žáky, jak jsou nebo nejsou schopní zapojit se do debaty, do práce. Někteří jsou schopni pracovat i pro druhé, jiní jen sami pro sebe – pro svůj prospěch.

Myslím si, že i tento program ukázal, že i žáci, kteří si jinak nemají co říci, jsou schopni a ochotni spolupracovat.

Eva Voborníková

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…