23.05. 2023

Atletický čtyřboj mladšího žactva

Okresní kolo

V letošním roce měla organizaci čtyřboje v mladší kategorii na starost ZŠ Masarykova, a tak jsme s šesťáky a sedmáky vyrazili do Rychnova nad Kněžnou. Nově si kromě sprintu, vytrvalosti a hodu kriketovým míčkem mohli žáci vybrat mezi skokem dalekým a vysokým. Soutěž se konala v pátek

12. května a zúčastnilo se ji sedm škol okresu. Tento nižší počet zajistil příjemný a klidný průběh závodu.

V kategorii chlapců nás reprezentovali žáci sedmého ročníku Marek Juda, Štěpán Stříteský, Tomáš Bon, Tobiáš Rind a Dominik Dohnal, kluci podávali výborné výkony a padaly i osobní rekordy.

Ve výškařském sektoru proběhl za podpory diváků i vzájemného povzbuzování mezi soupeři nádherný souboj, výška 152 cm sice zůstala nepokořena, ale za dva výkony 148 cm v mladší kategorii si chlapci vysloužili velký potlesk. Náš tým vybojoval celkově 1. místo před žáky z Doudleb nad Orlicí a ze ZŠ Masarykova z Rychnova nad Kněžnou. Gratulujeme a přejeme úspěch i v krajském kole, které proběhne ve středu 24. 5. v Kostelci nad Orlicí.

Soutěže se zúčastnila taky naše děvčata, jejich družstvo bylo složeno převážně z žaček 6. ročníku a tak jsme jely sbírat zkušenosti. I dívky bojovaly ve všech disciplínách naplno a podaly velmi pěkné výkony. V této kategorii však byla velmi silná konkurence dívek z atletického oddílu, které soutěžily za gymnázium Dobruška a ZŠ Voděrady, o něco lépe než my si vedly i dívky ze ZŠ Javornické a tak na nás zbyla neoblíbená bramborová medaile. Tým tvořily Zuzka Pišlová, Eliška Granátová, Terezka Bartáková, Lucka Hovorková a Anička Řeháková. Děkujeme za reprezentaci.

                                                                                                                                                   ICH

Exkurze do ZOO Jihlava 1.C – 5.C

Návštěvy zoo patří mezi oblíbené výlety snad u všech dětí….

Olympiáda 2. stupeň

Dne 24. června se na naší škole konala netradiční olympiáda,…

Dopravní výchova na naší škole: Bezpečně na silnicích

Ve středu 26. června se na naší škole uskutečnila vzdělávací…