17.05. 2022

Atletický čtyřboj ASŠK - okresní kolo

Atletický stadion opět ožívá…

(Okresní kolo atletického čtyřboje družstev mladšího a staršího žactva)

Po dvou letech bez možnosti soutěžit proběhl velmi úspěšný návrat k atletickým soutěžím pro naši školu 1. místo – 2. místo – 4. místo a 7. místo v jednotlivých kategoriích. Ale pojďme od začátku…

V úterý 3. května se na kosteleckém stadionu sešlo přes 200 závodníků, aby si mohli porovnat výkony ve čtyřech atletických disciplínách. Velká účast dvanácti škol z celého okresu nás překvapila, kromě našich žáků se zúčastnily školy z Rychnova, Dobrušky, Týniště, Opočna, Doudleb, Českého Meziříčí, Skuhrova, Dobrého a Voděrad. Od začátku bylo jasné, že zorganizovat tento závod nebude zrovna jednoduché, vždyť jen skoků do dálky museli rozhodčí změřit asi pět set… Díky společné práci všech kolegů, přátel, ale i obětavých pomocníků z osmého ročníku, se nakonec vše stihlo a závod se vydařil.     

Mladší žactvo bojovalo ve sprintu na 60m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostním běhu (dívky 600m, chlapci 800m). V této kategorii byli žáci naší školy velmi úspěšní. Chlapci ve složení David Šeda, Martin Šlaj, Marek Juda, Dominik Čižinský a Pavel Hubálek bojovali o každý bod a dokázali, že jsou opravdu všestranní. Ve velké konkurenci nakonec zvítězili a postoupili do krajského kola. Dívky, kde nás reprezentovala Lola Lokayová, Monika Myšáková, Anna Nunvářová, Karolína Morávková a Tereza Lipenská podaly také skvělé výkony a skončily na krásném 2. místě, předběhly je pouze atletky z Gymnázia Dobruška. Gratulujeme k zisku zlatých a stříbrných medailí.

V kategorii staršího žactva si závodníci volí mezi skokem vysokým a dalekým, všichni závodníci běží sprint 60m a vytrvalostní běh (chlapci 1000m, dívky 800m), další výběrovou disciplínou je vrh koulí a hod kriketovým míčkem. V technických disciplínách bylo trochu znát, že letošní počasí „nedovolilo“ dostatečně trénovat na venkovních sportovištích a mnohé dívky ve skoku vysokém zaskočila už základní výška. Přesto se objevila spousta vynikajících výkonů. Z našich sportovců podal mimořádné výkony například Dan Šimon - skok do výšky 160cm a vrh koulí 12,27. Ondřej Ochoc sice už není žákem naší školy, ale jeho hod míčkem přes 81 metrů se rozhodně nedal přehlédnout. Na čtyřboji však jde o zisk co největšího součtu bodů týmu za všechny čtyři disciplíny a tady se nejlépe vedlo dívkám ze ZŠ Skuhrov nad Bělou a chlapcům ze ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou. Obě naše družstva provázely zdravotní problémy a trochu i smůla. Chlapcům nakonec uteklo 3. místo jen o pár bodů, dívky skončily sedmé. Děkujeme všem za reprezentaci.

Rozhodně je třeba říct, že po dlouhé době, díky skvělým výkonům závodníků z různých škol, za podpory a povzbuzování diváků z řad rodičů, trenérů i spolužáků, opět ožil náš atletický stadion. Sportu zdar a atletice zvlášť.                                                                                                              ICH

Více fotografií

Velikonoční charitativní jarmark

V hodinách pracovní výchovy a výtvarné výchovy jsme vyráběli výrobky, které…

ŠD - Vyrábění v DDM

Opět po roce jsem s dětmi dostala nabídku na tvoření z keramiky…

ŠD - Jarní kytičky

S příchodem prvního jarního dne jsem s dětmi pozorovala změny v přírodě. Viděli…