24.11. 2017

Archeopark Všestary

Ve dnech 13. a 15. listopadu jsme navštívili s 6.ročníky archeopark ve Všestarech. V pondělí 13.11. 6.A s 6.B a ve středu 15.11. třída 6.C. Prohlédli jsme si vnitřní a venkovní expozici, seznámili se s životem pravěkých lidí a utříbili si tak své poznatky z doby kamenné, bronzové a železné. V budově nás zaujala kamenná jeskyně s živými rybami a nástěnnými malbami, imitace dolu na pazourek, podzemní hrobka a nádherný model pravěkého sídliště. Venku jsme si prohlédly dlouhý dům, polozemnici, rondel, keramickou dílnu a zkusili si některé z činností pravěkých lidí. Exkurze se žákům líbila, většina však uvítala teplo vyhřátého autobusu a ráda z pravěku odcestovala domů.

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…