12.11. 2024

Český rok: 3.A a den sv. Martina

Na sv. Martina kouřívá se z komína a dětem se někdy kouřilo z hlavy. To když usilovně přemýšlely nad legendou sv. Martina. 11. listopad se zahalil do bílé mlhy a my jsme se ve třídě při ospalém pondělí vzbudili písničkou i pohybovými aktivitami spojené se svátkem sv. Martina. Pro posilněnou jsme ochutnali svatomartinské rohlíčky, našli poschovávané podkovy, ke kterým jsme cestu hledali pomocí směrové růžice. Hlavně jsme ale nacházeli cestu k sobě samým, když jsme se učili spolupráci, ale i odvaze a lidskosti, která je se sv. Martinem právem spojována.

                                                                               Lucie Felcmanová

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…