Z pohádky do pohádky – tak jsme nazvali hned první týden ve školní družině po vánočních prázdninách. Děti vyprávěly, které pohádky sledovaly v televizi a co se jim na nich líbilo.
Pohádky dětem dávají nahlédnout do světa zodpovědnosti, příčin a následků, dobra a zla. Seznamují děti s koncepty, jako jsou životní hodnoty, význam pomáhání druhým, odvaha, statečnost a naděje v dobrý konec. Pomáhají nejen k rozvoji řeči a slovní zásoby, ale také fantazie, představivosti a emoční inteligence.
Děti si s chutí zahrály „ Pohádkové hádanky,“ kde pomocí jednoduchého textu hádaly postavičky z pohádek. Chlapci postavili z dřevěných kostek hrad a zámek pro princezny.
Na závěr rozstříhaly obrázky z pohádek na proužky, které následně nalepily na čtvrtku a z těchto výtvorů jsme si udělali nástěnku v šatně.
Mgr. Jitka Šveidlerová – ŠD Erbenova




Přijďte si s námi připomenout výjimečného člověka. Letos uplynulo 100 let…
Ve čtvrtek 19. 2. v klubovně školy Komenského proběhla již tradiční…
Každý rok si 8. března připomínáme Mezinárodní den žen. Tento…