V celoročním projektu jsem se zaměřila na zvířata,která nás obklopují,ale nejsou domácími mazlíčky.
Nejprve jsme si povídali o veverce obecné.Dozvěděli jsme se,k čemu jim slouží huňatý ocásek,proč mají ostré drápky,kde mají hnízdo a čím se živí.
Za veverkami jsme se vydali do nedalekého parku,kde jsme tyto tvorečky pozorovali.
Jako další jsme si povídali o sovách.Zjistili jsme,že sovy jsou masožraví ptáci,kterých je na světě více než 200 druhů,proč mohou otáčet hlavou o 270 st a ukázali si jejich rozmanité velikosti.Bohužel,sovy jsou noční zvířata,takže nám musely stačit pouze obrázky.
Na jaře se začíná probouzet hmyz a mezi bezesporu nejkrásnější patří motýli.O nich jsme se dozvěděli,jakými vývojovými stádii musí projít,čím se živí,jaké mají motýli ústní ústrojí a že jsou užiteční i jako opylovači květů.
Všechna tato zvířátka a ještě některá navíc,si děti vyrobili z roliček od toaletního papíru a vyzdobili jimi nástěnku ŠD.
Markéta Kundrátová ŠD Skála
Dne 28. 1. 2026 jsme s žáky 6. ročníků navštívili Královehradeckou…
Název děsivý, ale bohužel skutečný. Poválečná léta v tehdejším Československu jsou…
I tato otázka, která vyzývá k tanci, zazněla v dnešním Průvodci světem…