12.01. 2025

Dopravní výchova trochu jinak

Základní škola Gutha Jarkovského v Kostelci nad Orlicí se společně s městem Kostelec nad Orlicí a společností Škoda Auto a. s. zapojila do projektu „Dopravní výchova“. Jedna z aktivit v rámci tohoto projektu probíhala v hodinách informatiky, při kterých se žáci 8. a 9. ročníků seznamovali s konkrétními křižovatkami ve městě a získávali tak praktické zkušenosti v oblasti pravidel silničního provozu.

Žáci vytvářeli testové otázky pro vybrané dopravní situace v Kostelci nad Orlicí. Pro získání podkladů použili Google Maps, odkud si stáhli fotografie konkrétních míst. Tyto snímky upravili pomocí nástroje Cleanup Pictures, který jim umožnil odstranit rušivé prvky a připravit vizuálně jasné scény. Obrázky vozidel a cyklistů k doplnění scén čerpali z databáze Pixabay. Na závěr projektu žáci společně prošli všechny vytvořené situace, diskutovali o pravidlech silničního provozu a sdíleli zkušenosti z vlastního pohybu po městě.

Projekt pomohl žákům porozumět pravidlům silničního provozu v reálných situacích, ale také je naučil efektivně pracovat s moderními technologiemi.

Jana Nunvářová

Více fotografií

Za hranou: Program primární prevence pro 9. C

Žáci ze třídy 9. C ZŠ Gutha‑Jarkovského v Kostelci nad…

Vyrábění dárečků pro maminky k svátku maminek

U příležitosti blížícího svátku maminek jsme si s dětmi ve školní…

Čarodějnické odpoledne v ŠD

Ve školní družině Erbenova jsme si užili zábavné sportovně-vědomostní čarodějnické…