11.12. 2025

Cesta za pokladem finanční gramotnosti

Datum: 8.12.2025

Bezprostřední reakce vybraných žáků 9.A

…za mě to byla pěkně zpracovaná akce, už jen těch 90 hodin práce na přípravu – velký klobouk dolů. Upřímně řečeno, kdyby někdo řekl mně, že mám udělat něco takového, tak asi by se mi do toho úplně nechtělo. Určitě se mi líbilo, jak úniková hra byla zpracovaná – museli jsme pracovat přes QR kódy, SMS, hledat různě po škole indicie, které měly vést k odhalení pokladu.

Dozvěděl jsem se toho spoustu nového, i když si teď úplně nevzpomenu na vše, ale např. - Co je finanční rezerva /přebytek peněz schovaný na náležité události/.

Ohodnotil bych tuto únikovou hru velice kladně, nemám tomu moc, skoro nic co vytknout, hodnotím známkou 1.

                                                                                                                                Tadeáš Podstavek

Myslím, že to byla zajímavá zkušenost.  Bylo tam dost potřebných informací, které by se nám mohly v budoucnu hodit. Líbilo se mi, jak nás chtěli seznámit s tímto tématem v podobě hry. Ta práce, kterou do toho dali, byla vidět. Celá akce byla propracovaná a naučná.

                                                                                                                                   Kristýna Behanová

Celá akce byla velice dobře připravená. Úkoly byly zajímavé, takže mě celkem bavily. Díky různým úlohám jsem se dozvěděla nové věci a různé pojmy, které jsem do této doby neznala.

Také jsem si díky únikové hře mohla projít celou školu.

                                                                                                                                   Tereza Bartáková

Více fotografií

„Mikulášská“ přehazovaná mladších dívek

Ve čtvrtek 5. prosince se pod záštitou ASŠK uskutečnila tradiční…

ŠD - Mikulášská stezka

Na pátek 5. prosince jsme se s dětmi v ŠD Erbenova…

ŠD - Čerti ve družině

Jedno pochmurné prosincové odpoledne panovala v ŠD Erbenova zvláštní atmosféra –…