27.02. 2024

ŠD - Pečení

V úterý 20. února jsem si pro děti připravila projektové odpoledne pečení masopustních koblížků.

Kynuté těsto jsem připravila během dopoledne, abychom odpoledne vše stihli.

Nejdříve jsme si s dětmi pověděli, jaké suroviny se do těsta používají a jak se koblihy dělají.

Děti se s nadšením pustily do vyvalování, vykrajování a plnění koblížků. Práce jim šla pěkně od ruky, až nám bylo líto, že nemáme těsta víc.

Během pečení jsme si vyprávěli pohádku O chytrém Koblížkovi a zdárně vybarvili doplňovačku.

Po upečení stačilo koblížky již jen pocukrovat a vychladlé „zbaštit.“ Koblížky se dětem moc povedly a všem chutnaly.

                                                                                   Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…