17.05. 2024

ŠD - Malování na kamínky

V úterý 14. května jsme se sešli ve školní družině Erbenova v podvečerních hodinách, abychom se společně naučili malovat na kamínky.

Na pomoc za námi přijela paní Čančarová, která se malování mandal nejen na kamínky věnuje.

Pro děti byly nachystané kamínky, lízátka, nanuky ze speciální hmoty a také malířská plátna. Paní lektorka dětem vysvětlila, jak se mandala maluje, ukázala jim několik druhů mandal a poté již bylo na dětech, jak si svůj kamínek ozdobí. A jelikož kamínků bylo hodně a dětem se práce dařila, poputují některé kamínky do Střediska rané péče Sluníčko, které nabízí pomoc rodinám, které doma pečují o dítě s postižením. Kamínky se budou prodávat v rámci divadelního festivalu ve dnech 26. – 27. 6. 2024 v Žižkových sadech v Hradci Králové. Za „kamínky“ se nakoupí pomůcky pro práci s dětmi.

Děkuji tímto paní Čančarové za přípravu materiálu a za pomoc, a také všem dětem, které vyrobily krásný kamínek a nezištně tak pomohou dětem s postižením.

                                                           Jitka Bezdíčková, vedoucí ŠD

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….