Filipojakubská noc je v našich krajích spojena se starodávným zvykem pálení čarodějnic. Zvyk patrně souvisí se symbolikou ohně jako ochranného prvku před čarodějnicemi a zlými duchy. Také u nás ve družině se objevilo několik čarodějnic, některé hodné, jiné zlé. Ve všech případech z papíru a jejich výroba děti velmi bavila.
Svátek čarodějnic jsme ve školní družině spojili se soutěžemi a hrami venku. Soutěžili jsme v letu na koštěti, ve skákání v pytli a házeli jsme čarodějnici do pusy míčky. Všichni soutěžící získali sladkost a domů odcházely děti převlečené do čarodějnických kostýmů velice spokojeny.
Mgr. Jitka Šveidlerová – ŠD Erbenova




Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…