05.11. 2023

Exkurze do Zoo Troja

V úterý dne 24. října jsme se navzdory nejistému počasí, avšak zato s nadšením, které bylo patrné nejen u žáků třídy 8.C, vydali prozkoumávat život nejrůznějších zástupců ze světa zvířat do pražské Troji.

Brzkým ranním spojem jsme se bez jakýchkoli potíží dopravili do hlavního města Prahy, zakoupili lístky na tamní metro a než jsme se nadáli, stáli jsme před branami rozlehlé ZOO. Zde si žáci nafasovali své parmice na vstup a mapy s úkoly, které žáky v zoologické zahradě čekaly. Nešlo však o žádné vědomostní záludnosti! Vybaveni fotoaparáty jsme se například snažili o zachycení „zamilované, či naopak hádající se dvojice“, hledali jsme nejroztomilejší zvířátko či „našeho dvojníka“.

Že nás čeká nabitý a zajímavý program, o tom jsme se přesvědčili hned na samém počátku našeho putování po ZOO, když si naši naprostou pozornost získala lachtaní rodinka, která pro návštěvníky předváděla ukázkové podvodní dovádění. Netečnými nás nenechaly ani respekt vzbuzující gorily, roztomilostí vyzařující žirafy či surikaty. Nadšení vzbuzovaly i velké skupiny slonů.

Nebýt náročné cesty domů, jistě bychom v pražské ZOO strávili delší dobu a stále by bylo co objevovat. Poděkování tímto patří především paní učitelce Bártové, díky které nám přírodopis alespoň na jeden den ožil před očima.        

                                                                                                                                              MB

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….