03.10. 2024

Sportovně-branný den

V pátek 27. září jsme pro žáky druhého stupně uspořádali tradiční Sportovně-branný den v okolí kosteleckého koupaliště a přilehlého lesa, zázemí pro čekání nám poskytl autokemp Orlice. Žáci každého ročníku se měli rozdělit do družstev v počtu čtyř až pěti členů, přičemž v týmu musela být minimálně jedna dívka. Nejprve se na start vydali šesťáci, první skupinka vyrazila krátce po osmé hodině, nejpozději vyběhli žáci devátých ročníků. Na „záludné“ trati žáci plnili různé úkoly (střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, vyzkoušeli si resuscitaci, požární ochranu, topografii, zdravovědu, pokusili se překonat překážku z lana, zabalit evakuační zavazadlo, dále hledali předměty a na závěr absolvovali stanoviště POKOS). Za menší nezdary získávali trestné body, které se pak počítaly navíc do celkového času. Jakmile dokončili závod všichni aktéři v ročníku, přešlo se na vyhodnocení družstev, ti s nejlepším časem a nejmenším počtem trestných bodů obdrželi odměnu a diplom.

Všem zúčastněným patří velké poděkování a pochvala za absolvování sportovně-branného dne.                                                                                                                                                                                                                                                  

ToMu

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…