11.02. 2020

Mezinárodní kuchyně – návštěva 4. P a 9. P ve 2. B

Žáci z obou tříd Pobytového střediska si připravili pro děti ze druhé třídy zajímavé povídání o svých národních jídlech. Představili nejen své oblíbené pokrmy, ale i ty, které jim tolik nechutnají. Kromě zajímavých informací děti představená jídla přinesly na ukázku, aby všichni mohli ochutnat. Vyzkoušeli jsme, jak chutná Kimchi z Mongolska, kuřecí Tikka z Pákistánu, Sosniky z Kyrgyzstánu nebo mrkvový salát s mandlemi z Indie. Malé děti s paní učitelkou Lucií Ryškovou připravily na oplátku makový dezert. Hodina příjemného povídání rychle utekla, děti byly nadšené a plné nových zážitků a chutí.

Mgr. M. Gabarová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…